top of page
IMG_9671.JPG

Relax víkend v Novohradských horách

(prodloužený víkend se vším všudy)

 

 

Termín 6. 10. - 9. 10. 2022 

Kuří 54, Benešov nad Černou 382 41 

 

Regenerační centrum - Boží 

Krásné místo v Novohradských horách s dechberoucími výhledy.

Oddechnout si, načerpat čerstvou energii a užít si jógovou praxi na krásné polosamotě, v lůně panenské přírody Novohradských hor. Kdo by po tomhle nezatoužil? Naplánovala jsem tedy pro vás tento super víkend.

Čekají nás čtyři dny plné relaxu, jógy, dobrého jídla (i pití;)) a odpočinku. Tento čas můžete pojmout jako start zdravého životního stylu nebo ho využít k prohloubení poznatků jak pečovat o své fyzické a psychické zdraví nebo si jen užijete čas pro sebe v milé společnosti a krásné přírodě, která ve zdejším kraji přímo vybízí k relaxaci, toulkám po nekonečných loukách a lesích. Pokud vyjde počasí bude také možnost se vykoupat v jezírku nebo vyzkoušet jízdu na koni speciálního brazilského plemene Mangalarga Marchador. A večer budeme (se skleničkou něčeho dobrého) obdivovat nádherné noční nebe s nulovým světelným smogem nebo se sejdeme u otevřeného krbu a budeme si povídat nejen o józe.

O stravu se nám postará úžasný kuchař Bedřich Lévi (Maintrea, Lehká hlava), který nám uvaří zdravá jídla z kvalitních bio potravin.

(a nebojte, k večernímu posezení bude možné zakoupit si ve vinotéce skleničku vína…)

Co všechno vám nabídneme (co budete mít v ceně)

  • 5 jógových lekcí + 1 workshop ( k dispozici budou jógové podložky, pro větší pohodlí doporučuji mít podložku vlastní)

  • ubytovaní - čtvrtek až neděle. V nabídce je 6 pokojů, 4 x 3 lůžkový pokoj a 2 x 5 lůžkový pokoj. Jeden z 5 lůžkových pokojů disponuje jedním samostatným pokojem s manželskou postelí. Druhý 5 lůžkový pokoj má schody do podkroví, kde se nachází 3 postele. Všechny pokoje jsou vybaveny i kuchyňkou s mini ledničkou a mají vlastní koupelnu a toaletu.

  • strava  vegetarian/vegan plná penze - snídaně, oběd, večeře, čaj, káva k snídani, odpolední dezert (veškeré jídlo bude připraveno z potravin v bio kvalitě)       

 

Cena a platební podmínky

Cena je 8.490 Kč (při přihlášce se platí záloha 4.000 Kč). Early bird cena pro nejrychlejší nadšence je 7.990 Kč při platbě celého pobytu do 18. 8. 2022.

  • přihlášku pošlete na e-mail good.vibes.fakturace@gmail.com          (uveďte jméno, počet osob, telefonní číslo)

  • do 7 dnů po přihlášení je potřeba uhradit zálohu ve výši 4.000 Kč na účet 219916902/0300 (záloha je nevratná, ale převoditelná na jinou osobu), zbylou částku 4.490 Kč na zašlete na stejný účet do 25. 9. 2022.

Účast je garantována až po zaplacení zálohy, potvrzení obdržíte e-mailem.

K úhradě nezapomeňte do zprávy uvést POBYT-JMENO-PRIJMENI (tedy např. POBYT-JANA-NOVAKOVA)

 

Storno podmínky

Přihláška je závazná, záloha 4.000 Kč je nevratná, lze ji převést na jinou osobu.
Od 25. 9. 2022 je storno poplatek 100 %.
V případě storna akce ze strany organizátora nebo ubytování vám bude zaplacená částka  samozřejmě vrácena.

Doprava (mapa)

  • autem - z Prahy 180km, z Brna 200km (parkování možné v areálu)

  • vlakové a autobusové spojení - několikrát za den jede z Prahy přímý vlak do 18 km vzdálené Kaplice, pak lze jet autobusem do 2 km vzdáleného Benešova nad Černou a dále po svých. Z Brna jede do Budějovic přímý vlak, následně s přestup na vlak Budějovice-Kaplice. Pro více lidí zajistíme z Kaplice nebo Benešova svoz auty.

                                                         

Program

Projdeme si základními principy jógové praxe. Vysvětlíme si techniku dechu jako nejdůležitější esenci jógy. K tomu přidáme nácvik základních ásan a samozřejmě nebude chybět závěrečný relax a sankalpy - způsob, jak si správně přát.

Pobyt je vhodný pro všechny, pro úplné začátečníky, kteří chtějí poznat jógu a vyzkoušet si její pozitivní vliv na tělo a mysl, ale přijdou si na své i pokročilí jogíni.

Čtvrtek

příjezd

18:00 – 19:00 lekce - seznámení se s jógou, vysvětlení základních principů jógové praxe, technika dechu, doporučení, která vám pomohou ať už s jógou začínáte, nebo se jí už nějaký ten rok věnujete.

19:30 večeře

Pátek

8:00 – 9:00 lekce - bude zaměřena na očistu těla a mysli.

9:30 snídaně

13:30 oběd

17:30 – 18:30 lekce - v této lekci se zaměříme na uvolnění stresu, úzkostí a strachů. Ukážeme si, které ásany vám pomohou překonávat náročná období ve vašich životech.

19:00 večeře

Sobota

8:00 – 9:00 lekce - balanční pozice jako skvělý nácvik koncentrace a zrcadlo naší vnitřní stability..
9:30 snídaně

13:30 oběd

17:30 – 18:30 workshop - jak si nastavit svou domácí praxi. Ukázky krátkých sekvencí na každý den.
19:00 večeře

Neděle

7:30 – 8:30 lekce - celkové shrnutí. Z vlastní zkušenosti vám popíšu jak pokračovat v nastaveném režimu a zdravém životním stylu.
9:00 snídaně

odjezd

Cena nezahrnuje

Dopravu,  pojištění, výlety (projížďka na koních do přírody je možná po předchozí domluvě - cena 500 Kč/hod).

 

Tipy na výlety

Rozhledna Hradišťský vrch - stojí na místě dávného keltského opevnění, kde se nalézají zbytky pravěkého hradiště. Její půdorys je volně motivován dobou Rožmberků (ve znaku měli pětilistou růži, která geometricky představuje pentagram. Krásně z ní uvidíte Novohradské hory, ale i Alpy.

Hojná Voda, Dobrá Voda, Kraví hora

Tereziiny Lázničky + vodopád

Tvrz Cuknštejn, Nové Hrady hrad + zámek

Žofín, Zlatá Ktiš + prales

Pohoří na Šumavě + Baronův most

…a další

IMG_9674
IMG_9673
IMG_9675
IMG_9672
IMG_9671
bottom of page